Dikkat: Bu Hafta APT Coin ve O 6 Altcoin’de Kilitler Açılıyor!

Kendinizi hazırlayın, kripto yatırımcıları! Bu hafta, toplam değeri 235 milyon doları aşan altcoinlerin kilidinin açılmasına tanık olmaya hazırlanıyor. Token Unlocks verilerine göre, Aptos (APT coin), Pendle (PENDLE), Hashflow (HTF), GMX (GMX) ve Moonbeam (GLMR) – tokenlarının piyasaya girmesine şahit olacak. Bu gelişme, potansiyel olarak fiyatlarını etkileyecek.

En büyük kilit açılımı, APT coin için gerçekleşecek

En dikkat çekici kilit açma etkinliği Aptos (APT) etrafında dönüyor. Yaklaşık 223 milyon dolar değerinde şaşırtıcı bir 24,84 milyon APT tokenı 11 Şubat’ta piyasaya girecek. Bu, mevcut dolaşımdaki arzın önemli bir %7,34’ünü temsil ediyor. Ayrıca artan satış baskısı nedeniyle potansiyel fiyat düşüşlerine ilişkin endişeleri artırıyor. Aptos dikkatleri üzerine çekerken, diğer kilit açma işlemleri de dikkat çekmektedir:

Hashflow (HTF)’da 4,25 milyon dolar değerindeki 13,85 milyon token 7 Şubat’ta piyasaya girecek. Bu da dolaşımdaki arzın %4,08’ini temsil edecek. Pendle (PENDLE) önümüzdeki hafta, dolaşımdaki arzın %0,33’ünü temsil eden 993.000 dolar değerinde 319.000 tokenın kilidini açacak. Diğer yandan GMX (GMX) 8 Şubat’tan itibaren, bir hafta boyunca 123.000 dolar değerinde 2.900 GMX tokenı piyasyaa girecek. Yani bu da dolaşımdaki arzın %0,03’ünü temsil ediyor. Ayrıca Moonbeam (GLMR) 11 Şubat’ta, dolaşımdaki arzın %0,37’sini temsil eden 1 milyon dolar değerinde 3,04 milyon GLMR tokenının kilidi açılacak. Ayrıca bugün, 2.03 milyon Galxe (GAL) tokenının kilidi açılarak piyasaya girecek. Bu da yaklaşık olarak 3.83 milyon dolara denk geliyor.

Kilit açılımları ne anlama geliyor?

Tarihsel olarak, büyük miktarlarda tokenın açığa çıkması, artan satış baskısı nedeniyle fiyatlarını olumsuz etkileyebilir. Yatırımcılar genellikle ilk destekçilerin ya da ekip üyelerinin ellerindeki tokenları elden çıkarmasından çekinmekte. Yani arz bolluğuna yol açmasından endişe ederler. Bununla birlikte, gerçek etki proje temelleri, topluluk duyarlılığı ve piyasa koşulları gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Bu tokenlardan herhangi birine sahipseniz, bilgi sahibi olmanız ve kendi araştırmanızı yapmanız çok önemlidir. Kilitlerin açılmasının fiyat üzerindeki potansiyel etkisini göz önünde bulundurun ve yatırım stratejinizi buna göre ayarlayın. Kripto piyasasının doğası gereği değişken olduğunu ve geçmiş performansın gelecekteki sonuçların göstergesi olmadığını unutmayın. Sonuç olarak, bu hafta birkaç altcoin için potansiyel olarak fiyatlarını etkileyecek önemli bir kilit açma olayı gerçekleşti. Aptos’un devasa kilit açma işlemi endişeleri artırırken, diğer projelerin de kayda değer sürümleri var. Yatırımcılar bilgi sahibi olmalı, kendi araştırmalarını yapmalı ve varlıklarıyla ilgili bilinçli kararlar vermelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*