Tutuklu vekil Can Atalay’dan TBMM Başkanı ve Başkanlık Divanı’na: Madem ben oraya gelemiyorum, yemin için siz buraya gelin

Yargıtay’ın tahliye talebini reddettiği TİP Milletvekili Can Atalay, TBMM Başkanı ve Başkanlık Divanı’na “Madem şimdilik ben oraya gelemiyorum, yemin etmek için heyetinizi buraya davet ediyorum” diye seslendi.

Gezi davası nedeniyle Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Avukat Can Atalay, Yargıtay’ın tahliye talebini reddetmesine tepki gösterdi, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Başkanlık Divanı üyelerine çağrı yaptı.

Twitter hesabından Yargıtay’ın ret kararına ilişkin paylaşım yapan Can Atalay, “Biz söyleyeceğimizi söyledik. 2013’te Taksim’de ne söylediysek duruşma salonlarında da aynısını söyledik. Bugün de tekrarlıyoruz. Gezi’den suç çıkaramazsınız. Artık; bugüne kadar susanlar, yarım ağız konuşanlar, konuşuyormuş gibi yapanlar konuşmalı” dedi.

Atalay’ın paylaşımları şöyle:

“Bu hukuksuzluğu, hukuk devletine beton dökme girişimini kendi meselesi görenler ve görmesi gerekenler konuşmalı. ‘Biz memleketi sokakta bulmadık, olmadık komplo teorilerine boyun eğmeyeceğiz’ diyenler konuşmalı. Sadece benim için değil, ağır ceza tehditlerine rağmen Gezi’yi savunmaktan bir adım bile geri durmayanlar için konuşmalı. Zulme uğrayan herkes için herkes konuşmalı. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için. Baki ilk selam.

Not: TBMM Başkanı ve Başkanlık Divanı’nın sayın üyeleri, durumun vehameti karşısında artık ciddiyetle sorumluluğunuzu yerine getirmeniz gerekiyor. Madem şimdilik ben oraya gelemiyorum, o zaman yemin etmek için heyetinizi buraya davet ediyorum.” 

TIKLAYIN – Yargıtay AYM’yi dinlemedi, TİP Milletvekili Can Atalay’ın tahliye talebini reddetti: “Aksi takdirde kanlı terör eylemlerini yapanlar vekil olur”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x