TBMM’de gülümseten diyalog: CHP’den AK Parti’ye ‘iktidar keşfi’

TBMM’nin önceki günkü görüşmeleri sırasında birleşime iftar dolayısıyla ara verildi. Aradan sonra AK Parti sıralarına giden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “İzin verirseniz biraz keşif yapayım. Koltuklar sağlam mı, burada oturacağız” dedi.
Özel ve AK Partili vekillerin diyaloğunu Hürriyet’ten Selahattin Sönmez aktardı.
Buna göre TBMM’deki aranın ardından AK Parti sıralarında yalnızca Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, İstanbul Milletvekili Mustafa Demir ile Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in olduğunu fark eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yerinden kalkarak AK Parti milletvekillerine ayrılan bölüme geçti.

‘BÖYLE DEYİP MUHALEFET SIRALARINA DÖNÜYORSUNUZ’

Boş sıraların arasından Genel Kurul’u bir süre izleyen Özel daha sonra grup başkanvekillerinin oturduğu bölüme giderek, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Can ile sohbet etti.
Özel, bu sohbeti anlatırken Can’a, “İzin verirseniz biraz keşif yapayım. Hani evin içinde oturan kiracıya bile yenisi geldiğinde evi görmesine, perde ölçüsü almasına falan izin veriliyor ya nasıl olsa az kaldı, 1 gün daha buradasınız” dediğini aktardı.
Sönmez’in yazısına göre Özel’in, “Biraz keşif yapayım, burada oturacağız da…” ifadelerine AK Partili Can “Böyle deyip sonra muhalefet sıralarına dönüyorsunuz” diye yanıt verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*