Şahan Gökbakar’dan Kınık’a: Hafiften titreme geldi mi?

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın komedyen Şahan Gökbakar’a yönelik ifadelerine tepkisinin ardından Gökbakar da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

AKP’li Turan’ın paylaşımını alıntılayan Gökbakar, şunları yazdı:
“Ooo Kerem hafiften titreme geldi mi? Bak partililerin bile sana ayar çekiyor. Yanlışlarının bedelini ödeyip istifa etmek, yerine Atatürk de çadır sattı diye yalan söylersen, Murat Ağırel gibi gazeteciler de çıkar yalanını suratına vurur. Afer zamanı çadır satan Kerem.”

‘KEŞKE RECEP İVEDİK’İN BAZI ÖZELLİKLERİ HEPİNİZDE OLSA’

Bir sonraki paylaşımında da Bülent Turan’ı etiketleyen Gökbakar, “Bülent Turan ben Recep İvedik tiplemesi değilim. Adım Şahan Gökbakar. Komedyenim. Sizi, ‘Osman Öcalan TRT’ye çıkmadı, TRT Kürdiye çıktı’ diyerek hepimize kahkaha attıran mükemmel şakanızdan tanıyorum. Bu arada keşke Recep İvedik’in bazı özellikleri hepinizde olsa. İyi pazarlar” dedi.

Kerem Kınık’la ilgili son bir paylaşım daha yapan Şahan Gökbakar,
“Arkadaşlar size Keremin selamı var.
– Hangi Kerem?
YARIŞMAYAN KEREM
HUZUR HAKLI KEREM
ISTIFA ETMEYEN KEREM
DEPREM ZAMANI MILLET SOKAKLARDA KALIRKEN ÇADIR SATAN KIZILAYIN BAŞKANI KEREM.
Bu gibi insanların kurumlarımızda yönetici olmadığı günler de gelecek inşallah…” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kızılay’ın skandalları gündemdeki yerini korurken, Şahan Gökbakar ile Kızılay Başkanı Kerem Kınık sosyal medyada tartışmaya başlamıştı

İkili arasındaki en son tartışma Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel’in kaleme aldığı “Kerem Kınık’ı belgeler yalanladı” başlıklı yazı üzerine oldu.

Gökbakar, Ağırel’in yazısını alıntılayarak “Kerem’in mumu, Murat Ağırel’e kadar yanar. Afet anında, millet açıktayken Kızılay’dan ÇADIR SATAN KEREM kendini Atatürk ve İsmet İnönü’ye iftira atarak savunmaya kalkmıştı. Yokmuş öyle birşey… ha bu arada noldu seni milletvekili adayı yapmıyorlar mı?” diye yazdı.

Kınık da Gökbakar’ın eleştirisine şu ifadelerle yanıt verdi:
“Şahancım ne güzel biz deprem bölgesinde sen Marmariste birbirimize bulaşmadan yaşamaya başlamıştık. Ama bu müfteri ifaden beni cevaba mecbur etti. Murat Ağırel’in yazısına cevabım aşağıda. Bu arada davetimiz baki gel depremzedelerimize birlikte hizmet edelim. Hem devletimiz ve gönüllüler sahayı çok hızlı toparladı ilk zamanlarda duyduğun endişeler de yok artık merak etme.”

Tartışmaya dahil olan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kınık’a tepki gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:
“Allah aşkına “Şahancım” ne, “bulaşmak” ne? Bu nasıl bir üslup? Yok mu sizin avukatınız/basın danışmanınız açıklama yapılacaksa yapsın! Göreviniz Recep İvedik tiplemesiyle bu seviyede bir polemik midir? Sadece işinize odaklansanız artık!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir