Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar yeni görünümüne kavuştu

Google, Google Drive, Google Docs, Google Sheets ve Google Slides gibi en popüler bulut tabanlı uygulamalarından bazıları için yeni bir kullanıcı arayüzü yayınlamaya hazırlanıyor.

Arayüz güncellemesi, Google’ın açık kaynaklı tasarım sisteminin en son sürümü olan Material Design 3’ten yararlanacak. Yeniden tasarımın karmaşayı ortadan kaldırarak daha sade bir arayüz sunmayı hedefliyor.

Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için kullanıcılar, en sık kullanılan özelliklerin kullanıcı arayüzünde en üstte görünmesini sağlayarak yorum yapma, arka plan, cetveller ve kılavuz çizgileri gibi mevcut özellikleri kullanma deneyimi iyileştirildi. Yeni tasarımın sunulmasıyla birlikte Google, dağınıklığı önlemek için bazı özelliklerin arayüzde yer değiştirdiği konusunda kullanıcıları uyarıyor.

KULLANICILARIN İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN YENİDEN TASARLANDI

Google Drive kullanıcılarının, kullanıcı arayüzü yenilemesinin bir dizi özellik iyileştirmesiyle memnun olacağı düşünülüyor. Birden fazla öğe seçmek ve bunlar üzerinde toplu işlemler yapmak mümkün olacak, dosyaları daha hızlı bulmak için yeni arama çipleri (tür, sahip ve son değiştirilme dahil) olacak ve Drive, üretkenliği artırmak için dosyalar üzerindeki önemli eylemleri satır içi olarak gösterecek.

Google, yenilenen kullanıcı arayüzünü 6 Mart’tan itibaren tüm son kullanıcılara sunmaya başladı ve öngörülemeyen gecikmeler yaşanmazsa 25 Mart’a kadar herkes yeni tasarıma kavuşacak.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*