Erdoğan’a Söyledikleri Uzun Süre Tartışılmıştı! Meryem Demir Milletvekilliği İçin Başvurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferansla yaptığı toplantıda, “Allah çocuklarımın ömründen alsın size versin” diyen Çorum Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, milletvekili aday adayı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılında telekonferans yöntemiyle Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yapmış, toplantıya Çorum’dan katılan Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir’in sözleri damga vurmuştu.

Pandeminin konuşulduğu toplantıda Demir, “Hani bir bayanın sözü vardı. ‘Rabbim ömrümüzden alsın ömrünüze versin’ diye. Bazen ben, kızmayın sakın ben bir şey söyleyeceğim. İnsan kendi ömründen vazgeçebilir. Ama bazen diyorum ki, çocuklarımın ömründen alsın size versin. Çünkü bu ülke için o kadar önemlisiniz” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise daha sonra kamuoyunda da tepki çeken bu sözlere “Haşa. Allah onları en güzel şekilde yetiştirmeyi nasip etsin” diyerek karşılık vermişti.

Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa eden Meryem Demir, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir