Deniz Feneri’nde Kurban 2023 işte böyle geçti

Hem devlet hem de sivil yardım kuruluşları aracılığıyla mazlum coğrafyalarda milyonlarca insana yardım elini uzattı. Dünyanın pek çok bölgesine giden Türkiye, mübarek kurban bayramında da kardeşlerini unutmadı.

BU YIL Kİ ÇALIŞMALAR ‘KURBAN KARDEŞİNLE SEVGİYİ PAYLAŞMAKTIR’ SLOGANIYLA YAPILDI

Bu yıl, “Kurban, Kardeşinle Sevgiyi Paylaşmaktır” sloganıyla çalışmalarını Türkiye ile birlikte 3 kıtada 18 ülkede yaparak yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdü.
Kurban çalışmaları kapsamında dünyanın dört bir yanına dağılan gönüllüler, bu sene kendilerini bekleyen mazlum ve mağdur ihtiyaç sahibi insanlara ulaşarak kardeşlik bağlarını güçlendirdi.

AFRİKA’DA KURBAN ETİNİN YANI SIRA CAMİ, MESCİT, SU KUYUSU, EĞİTİM MERKEZİ VE YETİMHANELER YAPILDI

Afrika’ya sadece kurban eti götürmekle kalmayan Deniz Feneri, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik projelerle de mazlumların yanında yer aldı. Cami, mescit, su kuyusu, eğitim merkezi, yetimhane gibi birçok proje yürüten dernek, ağırlıklı olarak kriz, savaş ve kuraklığın hüküm sürdüğü bölgelerde kurban çalışması yapıldı.

Deniz Feneri Derneği kurban gönüllüleri, bu ülkelerin yanı sıra dünyada Müslümanların yaşadığı ve ihtiyaç duyulan diğer bölgelere de ulaşarak kurban kesimlerini ve dağıtımlarını gerçekleştiriyor. 

FİLİSTİN, SURİYE BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK ÜLKEDE KURBAN DAĞITIMI YAPILDI

Filistin, Suriye, Yemen gibi problemlerin ve çatışmaların eksik olmadığı yerlerde ihtiyaç sahibi aileler için bağışlanan kurbanların da dağıtımı yapıldı.

Yine zorlu yaşam şartlarının hakim olduğu ülkeler Bangladeş (Arakan), Benin, Burkina Faso, Brundi, Çad, Etiyopya, Gana, Kamerun, Mali, Nijerya, Somali, Tanzanya, Togo, Uganda da ihtiyaç sahibi insanlar için kurban kesimi gerçekleştirildi.

‘YURTİÇİ BAĞIŞLARI DEPREMZEDELERE, YURT DIŞI BAĞIŞLARI İSE AÇLIK YAŞANAN ÜLKELERE ULAŞTIRILDI’

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi; “Kurbanların yurtiçi bağışlarını asrın felaketi olarak nitelendirilen illerdeki depremzede kardeşlerimize, yurtdışı bağışlarını ise açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ülkelerde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x