Charlize Theron’un evlat edindiği oğlunun cinsiyet değiştirme kararı tepki çekti

Ünlü Oscar sahibi oyuncu Charlize Theron,2012 senesinde şu anda 11 yaşında olan Jackson’ı, 2015’te ise August’ı evlat edinmişti. Geçtiğimiz senelerde bir açıklama yaparak 7 yaşındaki çocuğunun cinsiyet değiştirme kararı aldığını söyleyen oyuncu, oğluna kız çocuğu kıyafetleri giydirmeye başlamıştı. Bu kararından dolayı tepki çeken oyuncu, bir kez daha sosyal medyada gündem oldu.

KIYAFET TERCİHİNİ DEĞİŞTİRDİ

Başarılı oyuncu, 2019 yılında ortaya çıkan haberlerin ardından oğlu Jackson’ın henüz 3 yaşındayken “Ben erkek değilim” dediğini açıklamıştı. Oğlunun kararından dolayı kız çocuğu kıyafetleri giydirmeye başlayan oyuncu, bu kararından dolayı tepki çekmiş ve eleştirilere “Bu benim karar verebileceğim bir şey değil” yanıtını vermişti.

TEPKİ ÇEKTİ

O dönem bu kararından dolayı tepki çeken dünyaca ünlü oyuncu, bir kez daha sosyal medyada gündem oldu. Oyuncuyu çocuklarının kararından dolayı eleştiren kullanıcılar “Çocuklarla oyuncak gibi oynuyor” diyerek tepki gösterdi. Bir kısım da oyuncuyu çocuklarının kararına saygı duyduğu için tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x