Bakan Kurum’dan önemli açıklamalar!

Bakan Kurum’un açıklamaları şu şekilde:

“Açılan yaralarımızı 81 ilde birbirimize destek olmak suretiyle yaralarımızı sardık. Hep birlikte sen Türkiye’sin yaparsın dedik. Bu aziz millete layık olmak için var gücümüzle çalıştık. 

Depremden 15 gün sonra sözleşmelerimiz imzaladık. Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Kilis’te on binlerce kardeşimizin dualarının eşliğinde temellerini attık. 

İşte bugün de sayısı 67 bine ulaşan yuvalarımızın temellerini Elazığ’da atıyoruz.  

Bugün bir de başka bir sevincimiz var. Elazığlı kardeşlerimizin yeni yuvalarına kavuşma heyecanı var. Yeni sosyal konutlarımızın anahtarlarını birazdan sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile Elazığlı kardeşlerimize teslim ediyoruz. 

Bugün de Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile Elazığ’ımıza geldik. Sözünü tutan kardeşler olarak geldik.

Bugün de sayısı 67 bine ulaşan yuvalarımızın temellerini Elazığ’da atıyoruz.

3 yıl önceki depremden sonra Cumhurbaşkanımız Elazığ’ımıza tam 25 bin konut yapacağız sözünü verdi. Yaptı mı? Malatya’da 8 bin yeni yuva yapacağız, vatandaşlarımız bu yuvalara yerleştireceğiz dedi. Yaptı mı? İzmir’imizde deprem oldu. 5 bin yeni yuva kuracağız dedi Sayın Cumhurbaşkanımız, yuvalarınız kuruldu mu? 

Antalya’da yağmur oldu. Karadeniz’de sellerimiz oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız dedi ki endişe etmeyin devletiniz yanınızda yeni yuvalarınızı 1 yılda teslim edeceğiz dedi. Tesli ettik mi? 

Şimdi de en gür sesle hep birlikte Elazığ’ımız için, 11 ilimiz için, yavrularımız için yarın değil hemen şimdi diyoruz ve konutlarımızı yapmaya başlıyoruz.  

Biz de Cumhurbaşkanımıza ve Elazığlı kardeşlerimize söz veriyoruz. Yeni yuvalarımız, parkları ile, camileri ile, hastaneleri ile birlikte burada yaptığımız gibi aynı anlayışla tamamlayacağız. İnşallah yine sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile önümüzdeki Ramazan ayında Elazığlı kardeşlerimize teslim edeceğiz. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir